21.2.2014

Výběrová kola 8. ročníku moderní pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ proběhla 19. 2. v Praze a 20. 2. v Olomouci. Porota udělila 10 tzv. „divokých karet" - přímých postupů do semifinále - soutěžícím, kteří ji nejvíce zaujali. Všichni postupující budou známi 26. února.

Pražské výběrové kolo soutěže proběhlo v Kulturním centru Novodvorská, další den se pokračovalo v olomouckém U-klubu. V průběhu dvou dnů si porota vyslechla živé vystoupení 230 soutěžících, předem vybraných na základě zaslaných nahrávek z 451 přihlášených do soutěže. Deset soutěžících již ví, že pokračují v soutěži. Ostatní se dozví, zda postupují do semifinále, 26. února na webových stránkách soutěže.

Výběrová kola natáčela Východočeská televize, na jejíchž webových stránkách (www.vctv.cz) bude mít veřejnost od 3. do 31. března možnost hlasovat pro své favority. Cena vítězi internetového kola bude předána na finále soutěže, které proběhne 11. a 12. dubna ve Společenském centru UFFO v Trutnově (po semifinále 11. 4.). Ve finálové porotě se objeví zpěvák Josef Vágner, zpěvák a moderátor Zdeněk Podhůrský, zpěvačka Renata Drössler, hudební producent Milan Herman, tanečník a muzikálový zpěvák Tomáš Smička a samozřejmě zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová. Doplní je zástupci Českého rozhlasu a další významní odborníci z oboru showbusinessu, jako například vizážisté a dramaturgové.

Generální partner soutěže ROLAND Czech Republic vystavil na výběrových kolech v Praze a Olomouci hlavní ceny pro vítěze: piano Roland F-120, piano Roland F-20 a rekordér Roland R-05.   Zároveň zde představil svou velkou novinku - piano ROLAND RD-800, které mělo právě na výběrových kolech soutěže Česko zpívá svou premiéru. Soutěžící měli možnost se při svém pěveckém výkonu na něj doprovodit. Mezi ceny, které čekají na nejúspěšnější soutěžící, patří mimo jiné také týdenní zájezd pro dvě osoby na ostrov Rhodos od cestovní kanceláře Viamare, studiová nahrávka z produkce Milan HERMAN Management, originální kovaná sošku z dílny uměleckého kováře a další atraktivní věcné ceny.

Pražské výběrové kolo navštívila, aby podpořila a motivovala soutěžící, Eva Matějovská, vítězka rozhlasové kategorie předminulého ročníku soutěže. Řekla všem přítomným, že Česko zpívá je úplně nejlepší soutěž, ve které byla, a dala jí hrozně moc zkušeností. Mimo jiné nahrála singl, natočila videoklip, měla několik koncertů, zpívala s Petrem Kolářem a byla předskokankou skupiny No name - a to vše díky soutěži Česko zpívá. Soutěžící povzbuzoval a poskytnul jim cenné rady také finálový porotce, producent Milan Herman (Milan HERMAN Management), který se mimo jiné stará právě o Evu Matějovskou. 

V porotě regionálních výběrových kol zasedli sólistka předních pražských muzikálových scén a patronka soutěže Kamila Nývltová, tanečník a muzikálový zpěvák Tomáš Smička, hudebník a ředitel umělecké školy Leoš Nývlt, zástupce největšího českého muzikálového serveru musical.cz Radek Janda, za PR soutěže Helena Šebestová z agentury Persum, hudební dramaturg ČRo Tomáš Katschner a objevili se v ní i další významní zástupci a spolupracovníci ČRo - Jolana Nováková, redaktorka ČRo a mnohonásobná porotkyně cen Thálie, zvukový technik ČRo Tomáš Rypan, Petr Vacek, Pavel Dostál, Antonín Schindler a Jiří Matějů.

„Se soutěžícími velmi cítím, sama mám za sebou podobné zkušenosti," říká patronka soutěže Kamila Nývltová a dodává: „V Česko zpívá se snažíme přistupovat k soutěžícím co nejspravedlivěji a nezpůsobovat jim zbytečně velký stres. Všem moc držím palce a přeju jim, aby co nejlépe využili cennou zkušenost, kterou účastí v pěvecké soutěži získají."

DIVOKÉ KARTY

Kateg. Sólisté 9 - 14 let

  • Bukovskaya Irina
  • Ochotná Magdaléna
  • Zatloukalová Táňa

 

Kateg. Sólisté 15 - 26 let

  • Dinhová Michaela
  • Ertlová Natálie
  • Lištiaková Pavlína
  • Rousová Kateřina
  • Stoupa Patrik
  • Svatoš Vojtěch
  • Vondráčková Tereza

 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.