Krkonošský deník - 9.1.2013 - Mladí talenti se hlásí a soutěž Česko zpívá posouvá uzávěrku

Trutnov - Po výběrových kolech v Praze, Olomouci a Budějovicích uvidí semifinále i finále Trutnov.

 Celostátní soutěž pro začínající zpěváky Česko zpívá naplno rozjíždí 7. ročník. A v těchto dnes doslova. „Dnes měla být uzávěrka přihlášek, ale zájem je v posledních dnech tak velký, že ji posunujeme až na páteční půlnoc," informovala ředitelka soutěže Iveta Nývltová ze Rtyně v Podkrkonoší.

S koncem termínu přichází tlačenice

Důvody posunu jsou především technického rázu. „Zájemci o účast musí spolu s přihláškou zaslat i zvukový záznam dvou písní. A aby byly nahrávky použitelné i v rádiu, volí vysokou kvalitu. Tím pádem jsou to velké objemy dat a přenos i následné zpracování zabere dost času," vysvětluje Iveta Nývltová a zároveň rozptyluje obavy. „Hodně zájemců nechalo přihlášení na poslední chvíli, teď jsou nervózní jestli to stihnou a často nám telefonují. Nikdo se ale nemusí bát, na každého se dostane."

Česko zpívá je celostátní pěvecká soutěž pro začínající talenty ve věku 9 až 26 let. S mezinárodní účastí ze Slovenska a Polska. Soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie a speciální rozhlasovou kategorii Českého rozhlasu.

Zpěváci se do soutěže přihlašují prostřednictvím jednoduchého online webového formuláře, kam vloží jimi nazpívané písně. Ze všech přihlášených vybere porota postupující do výběrových kol, která se uskuteční ve třech městech České republiky, v Praze, Českých Budějovicích a Olomouci.

Semifinále i finále v trutnovském Uffu

Ve výběrových kolech zazpívají soutěžící již naživo před odbornou porotou, která následně vyhlásí semifinalisty. „Ti se utkají o postup do finále a následně o co nejlepší umístění v něm. Semifinálové a finálové kolo se uskuteční v polovině dubna ve Společenském centru Uffo v Trutnově," přibližuje další průběh Blanka Brojarová, produkční společnosti Art Presto.

Živé pěvecké výkony v semifinále a finále hodnotí odborná porota složená z producentů, manažerů, hudebních profesionálů a celebrit. Účast v porotě VII. ročníku soutěže přislíbili Eduard Klezla (profesor zpěvu), Milan Herman (hudební producent), Kamila Nývltová (zpěvačka a patronka soutěže), Bohouš Josef (zpěvák), Tomáš Magnusek (filmový režisér), Tomáš Böhm (company manažer Hudebního divadla Karlín).

Svou cenu udílí také diváci v sále, VIP porota partnerů soutěže a mediální porota. „Hodnotí se celkový dojem, originalita, styl oblečení, choreografie, výběr a podání písně a především kvalita zpěvu," dodává Brojarová.

Zpěváci mohou získat věcné a finanční ceny, studiovou nahrávku, profesionální fotografie i příležitost prezentovat se ve vysílání Českého rozhlasu.

Historie soutěže

Pěvecká soutěž vznikla v roce 2007 pod názvem Podhorský čtyřlístek. Založili ji manželé Nývltovi ze Rtyně, kteří dceru Kamilu Nývltovou (dnes sólistka Divadla Broadway a Hybernia Praha) doprovázeli při různých pěveckých soutěžích po celé republice, při nichž nasbírali mnoho zkušeností. Ve východních Čechách chyběla větší soutěž ve zpěvu a tak vznikla myšlenka zorganizovat vlastní pěvecké klání. V roce 2010 soutěž dostává nové jméno Česko zpívá a poprvé proběhne ve Společenském centru Uffo v Trutnově.

Soutěž si profesionálním a osobitým přístupem rychle získala přízeň začínajících zpěváků. Například v loňském roce dorazilo 411 nahrávek. Vyhlašovatelem je TŠ Bonifác Rtyně v Podkrkonoší, organizátorem agentura Art Presto.

Zdroj: Krkonošský deník - 9.1.2013 - Mladí talenti se hlásí a soutěž Česko zpívá posouvá uzávěrku

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.