Český rozhlas - 28.1.2013 - Výběrová kola jsou za námi. Zaujal showman s harmonikou

Pěvecká soutěž Česko zpívá 2013 má za sebou výběrová kola. První z nich proběhlo 22. ledna v Praze v Zámeckém areálu Ctěnice, druhé se konalo 23. ledna v Olomouci.

Soutěžící, které přišli podpořit rodiče nebo přátelé, se zaregistrovali, trpělivě čekali, až uslyší své pořadové číslo, a pak předstoupili před porotu. Každý z nich se snažil v písničce předvést své maximum a přesvědčit porotu, aby se dostal do dalšího kola.

Zpívalo se všechno, zazněly skladby z kultovních muzikálů nebo nesmrtelná klasika v podobě písní od Céline Dion, Whitney Houston. Holky si troufly i na soulovou hvězdu Dusty Spriengfield nebo britskou senzaci Adele. Slyšeli jsme i Petru Černockou se Saxanou, Ewu Farnou nebo dívčího oblíbence Justina Biebera.

Kluci byli co do počtu sice v oslabení, zato to roztočili rock and rollovými skladbami. V Praze dostal celé publikum do nálady mladík, který si stoupnul před porotu s kytarou a foukací harmonikou. Předvedl se s písní, kterou sám složil, když neměl doma nic v ledničce. O tom samotná píseň i vyprávěla a mladý showman si vysloužil obrovský aplaus.

I když patronka soutěže Kamila Nývltová vyzývala, aby se zejména mladší děti nebály a zpívaly v rodném jazyce, kterému lépe rozumějí, spousta od pohledu „prvňáčků" se prala s angličtinou, a nutno říct, že v mnohých případech velmi obstojně.

Naše porota složená z hudebních dramaturgů regionálních stanic to nebude mít lehké. Tomáš Katschner z Českého rozhlasu Hradec králové ocenil tento rok odvážné výkony a zajímavý výběr písní hlavně mezi zástupci mladší kategorie 9-14 let. Starší soutěžící se podle něj vesměs drželi známých písní jako Hallelujah, Most přes minulost, Můj Monte Cristo apod., které sice dobře zazpívali, ale bez osobitější interpretace.

„Velkou radost mám z toho, že letos se na soutěži objevila řada autorských písní. To nás vede k myšlence, zda nevytvořit speciální cenu pro autorské písně," dodává Tomáš Katschner.

Už brzy se dozvíme, koho se rozhodl spolu se svými kolegy posunout do regionálních kol a pro koho budete moct hlasovat. Všechny soutěžící rozhlasové kategorie soutěže Česko zpívá vám na webu ceskozpiva.rozhlas.cz brzy představíme.

Zdroj: Český rozhlas - 28.1.2013  - Výběrová kola jsou za námi. Zaujal showman s harmonikou

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.