Náchodské.info - 15.4.2013 - V Trutnově zpívalo celé Česko

Přesně 345 zpěváků z České republiky, Slovenska, Polska a Ruska se přihlásilo do pěvecké soutěže Česko zpívá. Již sedmý ročník vyvrcholil v pátek a v sobotu v trutnovském Společenském centru Uffo.

Všichni přihlášení prošli výběrovými koly v Praze a v Olomouci, aby do Trutnova přijelo 92 soutěžících, ze kterých odborná porota v čele s Milanem Hermanem v pátek vybrala deset nejlepších. Ti se v sobotním finále, a galavečeru zároveň, utkali o kovanou sošku z dílny uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

Absolutním vítězem kategorie 15 až 26 let se z rozhodnutí odborné poroty stal Luboš Pravda z Prachatic, který se při své produkci písně Johnnyho Cashe a české písně svého kamaráda doprovázel na kytaru. Na dalších místech skončily dívky. Klára Stedlová z Trnavy, která naopak svůj zpěv doprovázela hrou na klavír a Michaela Vopršalová z Prostějova. V odbormé porotě rozhodovali už zmíněný Milan Herman, dále pak Bohouš Josef, Tomáš Savka, Renata Drössler, Tomáš Magnusek či David Novotný.

Všichni tři medailisté si rozdělili i další ceny. Cenu V.I.P. poroty, ve které seděl například i starosta Trutnova Ivan Adamec, získal také Luboš Pravda. Mediální porota, ve které výkony zpěváků posuzoval třeba ředitel hradeckého rozhlasu Jiří Kánský, moderátorka Lada Klokočníková, ale i redaktor zpravodajských serverů Naše Broumovsko a Náchodské info René Herzán, udělila svůj hlas Kláře Stedlové. Michaela Vopršalová to zase vyhrála u publika a převzala Cenu diváků.

Speciální cenu Českého rozhlasu převzala Lenka Švestková z Čelákovic. Rozhlasová kategorie mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá začala už v únoru. Soutěžící a jejich nahrávky se pak postupně představovali ve vysílání a webu rozhlasu a o pořadí rozhodovali rozhlasoví posluchači prostřednictvím SMS zpráv.

"Podporujeme tak mladé talenty v jejich profesním úsilí a osobním růstu. A v takovém případě není důležité, zda se jedná o hudbu vážnou nebo populární. Hudba je totiž buď dobrá, nebo špatná. Tu dobrou a lidi kolem ní chceme podporovat v intencích našeho zadání média veřejné služby," řekl Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek Českého rozhlasu.

Vítězný Luboš Pravda na samotný závěr do mikrofonu moderátorky a patronky celé soutěže Kamily Nývltové řekl: "Porota to neměla jednoduché. Finalisté byli podle mého názoru úžasní. V hudbě se nedá posoudit, kdo byl lepší či horší. Všichni jsme dobrý, všichni jsme to vyhráli."

Vítězem kategorie 9 až 14 let se stal Michal Horák z Vysoké nad Labem před Kimia Hajian z Prahy a Zuzanou Vovsovou. Cenu diváků získal také Michal Horák.

Finále soutěže Česko zpívá se stává čím dál víc populárnější. Potvrdila to ředitelka soutěže Iveta Nývltová z agentury ArtPresto, která ocenila zaplněný sál společenského centra Uffo v Trutnově a pozvala všechny na příští, už 8. ročník.

Zdroj: Náchodské.info - 15.4.2013 - V Trutnově zpívalo celé Česko

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.