Krkonošský deník - 15.4.2013 - Výkony v soutěži Česko zpívá sledovali diváci a tři poroty

Trutnov - Finále soutěže České zpívá má vzestupnou tendenci. Během tří ročníků, které se konaly v trutnovském Uffu, je zřejmé, že si mladí zpěváci nacházejí stále více příznivců.

Plný sál se v sobotu večer bavil, povzbuzoval soutěžící v kategorii od 16 do 26 let, a nadšeně aplaudoval i protagonistům v doprovodném programu. Například dvojici Duo Dae Men, malým tanečnicím ze souboru Bonima, tanečnímu vystoupení v choreografii profesionálního tanečníka Tomáše Smičky a na závěr Bubble show Václava Strassera.

V soutěži rozhodovaly tři poroty. Porota VIP osobností dala, stejně jako odborná, nejvíce hlasů Luboši Pravdovi z Prachatic. Mediální porotě se nejvíce líbila Klára Steidlová z Trnavy, která u odborné poroty skončila stříbrná. A diváci nejlépe hodnotili Michaelu Vopršalovou z Prostějova. Odborná jí dala třetí pozici.

Zajímavé osobnosti

Mezi řadou hudebních osobností v odborné porotě tentokrát usedli například Tomáš Savka, Renata Drössler, hudební producent Martin Herman nebo režisér Tomáš Magnusek. Ale také Lee A. Davison, který zpíval gospely na festivalu Jazzinec. „Jako jazzman na jednotlivce, kteří zpívají s nástrojovým playbackem, nejsem zvyklý. Je to pro mne i přesto zážitek. V Trutnově mají lidé velké srdce. Máte krásné město, líbí se mi náměstí s podloubími. Taková v Americe nenajdu," řekl Lee Davison pro Krkonošský deník.

Zpěvák Bohouš Josef byl s výsledky spokojen: „Tipoval jsem kromě Luboše Pravdy i Kláru Steidlovou. Na obou interpretech bylo úžasné, že věděli, o čem zpívají. A že se navíc sami ještě doprovázeli. Já jsem také nejradši, když se doprovázím s kytarou."

A jak soutěž před lety vznikla? „Prošla jsem několika soutěžemi a zjistila, že v kraji žádná podobná není. Tak jsme se rozhodli ve Rtyni založit Podhorský čtyřlístek a netušili, že to nabude takového vzrůstu. Iniciátorem myšlenky na přejmenování soutěže a jejího stěhování na větší pódium, byl tehdy Eduard Klezla," zavzpomínala zpěvačka Kamila Nývltová společně s maminkou Ivetou Nývltovou, na níž a jejích přátelích, leží každý rok největší tíha organizace celé soutěže.

Co o sobě řekli po soutěži vítězové:
Luboš Pravda, Prachatice 1. místo (1. místo i u VIP poroty): „Jsem šťastný a jsem zvědav, co mě teď čeká. Chci se více věnovat hudbě. Jinak podnikám v oboru zbraní a střeliva. Muzika je pro mě koníček. Působím v prachatické kapele Přímý přenos live band a hrajeme vlastní tvorbu."

Klára Stedlová, Trnava 2. místo (1. místo u mediální poroty): „Mám samozřejmě z obou umístění radost, Muzika je pro mě koníček, dříve jsem hrála na klavír a zpívala, ale teď už nemám tolik času, abych se tomu naplno věnovala."

Michaela Vopršalová, Prostějov 3. místo (1. místo u diváků): „Dvě ceny, které jsem získala, jsou krásné. Zpívám odmala, v roce 2005 jsem se umístila mezi finalisty v Czech talentu. Tady jsem byla poprvé. Super kolektiv, úžasní zpěváci." 

Zdroj: Krkonošský deník - 15.4.2013 - Výkony v soutěži Česko zpívá sledovali diváci a tři poroty

 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.