Krkonošský deník - 3.4.2011 - Česko zpívá v Uffu vyhrála Andrea Hauerová z Prahy

Trutnov - S novým názvem a v novém místě. Tak vypadala o víkendu mezinárodní soutěž mladých talentů Česko zpívá, dříve Podhorský čtyřlístek. V pátek a v sobotu soutěžili zpěváci do 26 let ve velkém sále společenského centra Uffo.

Do soutěže přišlo 164 soutěžních nahrávek, z toho 135 splnilo podmínky soutěže. Odborná komise vybrala 62 semifinalistů, v kategorie 9 - 14 let to bylo 22 soutěžících, v kategorii do 26 let postoupilo čtyřicet semifinalistů. Ti se utkali v pátek dopoledne o deset finálových míst v každé kategorii už naživo.

Páteční odpoledne patřilo kategorii do 14 let. Během veřejného koncertu se také dozvědělo deset zpěváků do 26 let, že postupují do sobotního velkého finále.

Soutěž podpořil starosta Ivan Adamec, který doufá, že se někomu ze soutěžících podaří prosadit na české scéně a nahradit některé z „dlouholetých" hvězd. Hlavní organizátorka Iveta Nývltová zdůraznila, že největší zásluhu na novém názvu soutěže i na jejím přesunutí do prostor společenského centra má profesor zpěvu Eduard Klezla. Ten byl také předsedou poroty. Eduard Klezla naopak odmítl všechny zásluhy a ocenil práci, kterou Nývltovi pro mladé zpěváky dělají.

Vítězem mladší kategorie se stala Simona Černá z Hlinska, která zazpívala písničku Ve stínu na pláži od Jitky Zelenkové. Protože se v Trutnově nemohla zdržet do soboty (měla se svou skupinou vystoupení), při sobotním finále místo ní vystoupil druhý v pořadí, Matěj Tauš ze Žlutavy. Pořadatelé zároveň zveřejnili výsledky hlasování veřejnosti v soutěži Start, kterou pořádal Český rozhlas v celé síti svých jedenácti regionálních stanic.

Nedělní finále kategorie sólistů od 15 do 26 let mělo v Uffu slavnostní ráz. Odborná porota, v níž vedle Eduarda Klezly a zpěvačky Kamily Nývltové zasedli i hudební producenti, zástupci Českého rozhlasu a další osobnosti kulturního života, hodnotila výkony deseti finalistů.

Ti zpívali naživo ve dvou kolech, přičemž jednu z písní interpretovali ve svém rodném jazyce. Příležitost vybrat nejlepšího sólistu dostala i porota složená z VIP osobností, v čele se starostou Ivanem Adamcem, a také diváci.

Prvenství si nakonec odnesla šestnáctiletá Andrea Hauerová z Prahy, druhé místo obsadila Ilona Brymová z Velké Bíteše, která zároveň získala cenu Českého rozhlasu a též nejvíce oslovila diváky v sále. Třetí příčku si vyzpívala Noemi Bocek z Třince. Cenu VIP poroty předal Ivan Adamec Slovence Natálii Polešenské z Púchova.

Vítězka Andrea Hauerová, pro Deník uvedla, že se zpěvu věnuje už od devíti let. Na kontě má několik výrazných úspěchů v řadě soutěží. Například první místo v brněnské soutěži Slavíci ve školní lavici, byla i finalistkou Czech talentu ve Zlíně. „Studuji v prvním ročníku na Ježkově konzervatoři, ráda bych se zpěvu v životě věnovala. Teď jsem se začala učit hrát i na klavír," řekla Andrea Hauerová. Do Super Star by se prý zřejmě nehlásila. „Je to moc komerční záležitost a to mě moc neláká," dodala vítězka.

Radost z úspěchu měla i nositelka hned tří cen v Česko zpívá - Ilona Brymová, která oslnila publikum interpretací písně Padam Padam. „Jsem nadšená, vůbec jsem to nečekala, bylo tady moc skvělých lidí a velká konkurence. O to víc mne to těší. Od malička zpívám, mám ráda šansony, Edith Piaf miluji celý život a francouzština je mou srdeční záležitostí," svěřila se Deníku Ilona Brymová, která studuje státní konzervatoř v Praze.

„Dali jsme si za cíl, že se o nejtalentovanější sólisty ze soutěže Česko zpívá budeme nadále starat a podporovat je na celoplošné rozhlasové síti i v regionálních studiích," uvedl při předávání cen Lukáš Hurník, šéfredaktor stanice Český rozhlas 3 - Vltava. Konání soutěže Česko zpívá v trutnovském Uffu a prezentaci písní sólistů na regionálních stanicích Českého rozhlasu kvitoval starosta Ivan Adamec. „Pro město i Uffo je taková soutěž velkou propagací," prohlásil.

Zdroj: Krkonošský deník - 3.4.2011 - Česko zpívá v Uffu vyhrála Andrea Hauerová z Prahy

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.