Krkonošský deník - 22.3.2011 - Klání Česko zpívá letos míří do Uffa

Trutnov - Pěvecká soutěž Česko zpívá se letos uskuteční pod záštitou starosty Ivana Adamce, poprvé ve společenském centru Uffo, a to ve dnech 1. a 2. dubna.

Začínajících zpěváků, kteří mají v pátek 1. dubna od 10 hodin bojovat o postup do finále, je celkem šedesát. V kategoriích od 9 do 14 a od 16 do 25 let se sólisté ve veřejném koncertu představí divákům i porotě, která pak z každé z nich vybere deset nejlepších do finálového klání.

Dětská kategorie bude finálovým bojem procházet v ten samý den od 15 hodin, poté budou její vítězové vyhlášeni. První den soutěže uzavře od 19 hodin v Uffu koncert patronky soutěže Kamily Nývltové s kapelou Fancy Free. Hlavní finále soutěže Česko zpívá začne v sobotu 2. dubna od 17 hodin. Deset vybraných sólistů svede boj o nejlepší umístění ve veřejném koncertu. Hosty tohoto večera budou stálice soutěže, vyhlašované taneční školou Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádané agenturou Art Pressto. Kromě profesora zpěvu Eduarda Klezly přijedou například zpěvačka Olga Lounová, kouzelník Richard Nedvěd, dirigent Ota Balage, producent Milan Herman a další osobnosti.

Během uplynulých let se pěvecká soutěž, dříve nazývaná Podhorský čtyřlístek, vyprofilovala ve významnou přehlídku zajímavých talentů. Mnozí začínající zpěváci už prorazili do dalších soutěží. Například Tereza Anna Mašková, která získala 2. místo v kategorii sólisté 9 až 14 let IV. ročníku Podhorského čtyřlístku 2010, se loni na podzim probojovala do semifinále show TV Prima Česko Slovensko má talent. Markéta Konvičková, finalistka III. ročníku Podhorského čtyřlístku 2009 se zase prozpívala do finále I. ročníku pěvecké soutěže Česko-Slovenská SuperStar. O úspěšný postup se právě nyní snaží Michal Šeps ze Suchovršic.

V porotě letošní pěvecké soutěže usedne mimo jiné opět profesor zpěvu Eduard Klezla. Ten loni po skončení soutěže ve rtyňské Orlovně řekl: „Mezinárodní klání této kvality, směřující vzhůru, si zaslouží prostory divadla a pozornost televizí. Možná by to chtělo popřemýšlet i nad honosnějším názvem pro tak krásnou soutěž, kterou Bonifác připravuje." Letos dali pořadatelé na odborníkovu radu a celostátní soutěž s mezinárodní účastí nazvali Česko zpívá. Podhorský čtyřlístek nechali v podtitulu.

O tom, že kláním prochází řada zajímavých talentů nejen z České republiky, ale též z podkrkonošského regionu, svědčí aktuálně například úspěch Michala Šepse ze Suchovršic. Zaujal nejen svým bravurním podáním reggae, ale i jako jedna z nejvýraznějších osobností klání. V kategorii sólistů od 15 do 26 let byl druhý. Účastní se i letošní soutěže Česko Slovensko hledá superstar, kde postoupil do prvního semifinále.

Zdroj: Krkonošský deník - 22.3.2011 - Klání Česko zpívá letos míří do Uffa

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.