Trutnovinky.cz - 13.4.2014 - Česko zpívá se změnilo v dámskou jízdu...

Trutnov - Vítězkou 8. ročníku mezinárodní talentové soutěže Česko zpívá 2014 se stala dvaadvacetiletá Pavla Lištiaková z Ostravy. Při sobotním finále v Uffu získala tři trofeje ze čtyř. O pěveckých kvalitách přesvědčila diváky, V.I.P. porotu a především odbornou porotu v čele s hudebním producentem Milanem Hermanem.

Lištiaková ovládla vrchol hlavní věkové kategorie (od 15 do 26 let) s písněmi Love Hurts od kapely Nazareth a Stůj od zpěvačky Lucie Bílé. „Rockovou hudbu mám ráda, proto jsem si jako první vybrala Nazareth, trochu to změnila a  doprovodila se sama na klavír. Také druhou píseň jsem si vybrala, protože se mi líbí. Obě jsou mou srdeční záležitostí," řekla se slzami v očích. „Nečekala jsem první místo ani cenu diváků nebo poroty. Jsem zaskočená a zároveň šťastná, takže to ani nedokážu pořádně vyjádřit."

Podle odborníků zvítězila Pavla Lištiaková zaslouženě. „Povedlo se jí dvakrát skvěle zazpívat, porotci ji většinou v obou kolech dávali plný počet bodů. I já jí napsal v obou kolech desítku," přiznal producent Herman. Superlativy nešetřili ani další porotci. „Celá soutěž má vysokou úroveň, ale vítězka byla opravdu vynikající, vyhrála zaslouženě," ocenil zpěvák a moderátor Zdeněk Podhůrský.

Talentovanou zpěvačku nyní čeká (jako jedna z odměn za prvenství) spolupráce s producentem na budování pěvecké kariéry. „Budu se snažit najít autorskou písničku, která by sedla k jejímu hlasu, která by jí padla takzvaně na tělo a kterou dobře nazpívá. Budeme se snažit ji pouštět v českých rádiích," naznačil Milan Herman.

Vítězka, pianistka a členka zábavové kapely Ahoj babi, takovou možnost vítá. „Hudební kariéra pro mě znamená strašně moc, zpívání se nikdy nevzdám. Možnost natočit s panem Hermanem písničku určitě využiju, ráda bych se prosadila, zpívala pro radost a dala lidem to, co mám v sobě," prohlásila studentka prvního ročníku Zemědělské univerzity v Praze.

Právě možnost přes talentovou soutěž se dostat více do povědomí veřejnosti oceňuje Zdeněk Podhůrský. Mladí a přitom talentovaní zpěváci to podle něj mají velmi těžké. „Máme řadu výborných kapel a zpěváků a nikdo o nich neví.  Televize muzice vůbec nedávají prostor a rádia vám řeknou, že pouští jen hity a řeknou vám, ať přijdete, až budete mít hit. Ale jak ho chcete udělat, když nemůžete do rádia? Věřím, že se to změní. Internet a sociální sítě jsou natolik silné, že rádia buď povolí, nebo přijdou o posluchače. Doufám," dodal.


VÝSLEDKY SOUTĚŽE ČESKO ZPÍVÁ 2014 
Hlavní kategorie - sólisté 15-26 let: 1. Pavlína Lištiaková (Ostrava), 2. Kristýna Yasmin Farrag (Prostějov), 3. Miroslav Macáš (Vítkov).
Cena diváků - Pavlína Lištiaková.
Cena mediální poroty - Valéria Polčová (Bardejov)
Cena V.I.P. poroty - Pavlína Lištiaková.

Další kategorie - sólisté nad 26 let: 1. Martin Lexa (České Budějovice), 2. Vendula Chmelíková (Hradec Králové), 3. Naděžda Kedziorová (Český Těšín).
Cena diváků - Martin Lexa.

Sólisté 9-14 let: 1. Berenika Selixová (Říčany), 2. Josef Fečo (Lovosice), 3. Michaela Janáčová (Ostrava).
Cena diváků - Berenika Selixová.

Cena internetu - Nela Řehořová (Police nad Metují).
Cena Českého rozhlasu - Nela Kailová (Most).
Cena posluchačů Českého rozhlasu - Nikola Svobodová (Hradec Králové).

Zdroj: Trutnovinky.cz - 13.4.2014 - Česko zpívá se změnilo v dámskou jízdu. Královnou se stala Pavlína Lištiaková

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.