Ententýky.cz - 21.11.2014 - Česko zpívá 2015

Devátý ročník celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ byl vyhlášen. Talentovaní zpěváci se do ní mohou přihlásit do 31. ledna 2015.ČESKO ZPÍVÁ je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky - děti, mládež i dospělé. Hlavním cílem ČESKO ZPÍVÁ 2015 nadále zůstává podpořit pěvecký talent dětí a mládeže - objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se. Úspěšní účastníci mohou získat mimo jiné studiovou nahrávku, profesionální fotografie, poradenství v oblasti hudební produkce, zastoupení uměleckou agenturou, originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, atraktivní věcné ceny od partnerů soutěže, či možnost veřejně prezentovat svůj talent.

Patronkou soutěže je již tradičně mladá zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem Kamila Nývltová, sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia v Praze, které samotné podobná pěvecká soutěž pomohla odstartovat její úspěšnou kariéru. 

Soutěží se ve třech kategoriích: 9 - 14 let, 15 - 26 let a nad 26 let. Posledně jmenovaná kategorie se poprvé objevila v loňském ročníku soutěže a tato novinka se setkala s velkým úspěchem.

Do ČESKO ZPÍVÁ 2015 se mohou zájemci přihlásit pomocí jednoduché elektronické přihlášky, kterou naleznou na stránkách soutěže (www.cesko-zpiva.cz/cs/prihlaska). Jsou zde také kompletní pravidla (www.cesko-zpiva.cz/cs/pravidla).

Ze všech přihlášených soutěžících, kteří splní podmínky, vybere odborná porota postupující do výběrových kol, která proběhnou 11. a 12. února 2015 v Praze a Olomouci. Zde již budou soutěžící zpívat živě. Ti nejlepší se prozpívají do semifinále, které se koná 17. dubna ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Deset nejlepších z každé kategorie se pak utká ve velkém veřejném finále opět v Trutnově. Pro věkové kategorie 9 - 14 let a nad 26 let veřejný soutěžní koncert proběhne ještě 17. dubna, soutěžící v kategorii 15 - 26 budou bojovat o vítězství o den později. Chybět nebude ani CENA INTERNETU, ve které si svého vítěze zvolí laická veřejnost, a další mimořádné ceny.

Pěvecké výkony hodnotí odborná porota složená z producentů, manažerů, hudebních profesionálů a celebrit. Jako každý rok, i letos v ní zasednou odborníci a známé tváře, populární osobnosti české hudební scény. V minulých ročnících podpořili prestiž soutěže svou účastí například profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvák Bohouš Josef, zpěvák a moderátor Zdeněk Podhůrský, zpěvák Tomáš Savka, zpěvačka Renata Drössler, zástupci Českého rozhlasu a další. 

Pěveckou soutěž ČESKO ZPÍVÁ 2015 vyhlašuje občanské sdružení "TŠ Bonifác".

Zdroj: Ententýky.cz - 21.11.2014 - Česko zpívá 2015  

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.