Deník.cz - 18.3.2015 - Zpívali o pozvánku do Uffa

Trutnov - Letos je o soutěž Česko zpívá rekordní zájem. Vyřazení s sebou nese zklamání a ne každý ho unese.

Pěvecká soutěž Česko zpívá má za sebou výběrová kola. Tím je daný výčet semifinalistů, kteří se v trutnovském Uffu pokusí postoupit do kola závěrečného a bojovat o vítězství.

V kategorii 9 až 14 let ale Trutnovsko žádného zástupce mít nebude. Mezi staršími (15 až 26 let) se v pražském Theatro Music Clubu prosadily tři dívky, Denisa Chaloupková z Trutnova, Daniela Krátká ze Žacléře a Pavla Mlčková ze Dvora Králové.

Účast v soutěži může být zajímavou zkušeností i pro ty, co neuspěli. Pokud do toho nevstoupí přílišné ambice rodičů. „Jedna maminka nám po zjištění že dcera nepostoupila do semifinále napsala, že se ujistila v tom, že tyto soutěže neumí najít opravdové talenty, ale umí na chvíli nabudit v dětech velká zklamání. S tím rozhodně nemůžu souhlasit," podotkla ředitelky soutěže Iveta Nývltová ze Rtyně v Podkrkonoší. „Názor akceptujeme, ale neztotožňujeme se s ním. Naší soutěží prošlo mnoho talentů, např. Eva Matějovská, Markéta Konvičková, Michal Šeps, Diana Kalashová, Michal Horák, Marek Relich, Veronika Mertová, Josef Fečo a další, kteří se dnes pohybují na profi scéně. A když se jich zeptáte, co jim dala naše soutěž, všichni svorně odpovědí že obrovskou zkušenost. A to je nejvíc," dodala Iveta Nývltová. Semifinále a finále bude opět hostit trutnovské Uffo, a to 17. a 18. dubna.

Do 9. ročníku soutěže Česko zpívá se letos přihlásilo rekordních 505 soutěžících. Do výběrového kola jich prošlo 259, po živých vystoupeních před desetičlennou porotou v čele se zpěvačkou Kamilou Nývltovou jich zůstalo 95. Od minulého týdne běží soutěž o Cenu internetu, videozáznamy aktérů najdete na webu pořádající agentury Art Presto.

Zdroj: Deník.cz - 18.3.2015 - Zpívali o pozvánku do Uffa

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.