Trutnovinky.cz - 19.4.2015 - Česko zpívá vyhrála Eliška Rezková, šestnáctiletá studentka z Prahy

Trutnov - Dívky ovládly devátý ročník mezinárodní hudební soutěže Česko zpívá. Získaly všechny trofeje v sobotní finále, na úplném vrcholu stanula Eliška Rezková z Prahy. Vyhrála hlavní kategorii a cenu V.I.P. poroty.

Všech deset finalistů kategorie 15 až 26 let (čtyři chlapci a šest děvčat) zpívalo na jevišti Uffa dvakrát. Podobně jako před rokem se stala celkovou vítězkou dívka, která souběžně zabodovala rovněž u V.I.P. poroty složené ze známých osobností. Šestnáctiletá studentka gymnázia Eliška Rezková.

Nejprve oslnila vlastní interpretací známé písně Marty Kubišové Modlitba pro Martu. „Je to písnička, které si vážím nejen proto, že je to symbol mnoha událostí, ale i její text je pro mě důležitý,“ přiznala talentovaná zpěvačka. Potom ještě zazpívala jednu ze svých nejoblíbenějších písní - slavný zahraniční hit Feeling Good.

Porota měla pro výkon Elišky Rezkové jen samou chválu. „V prvním kole mě úplně nepřekvapila. Ve druhém kole jsem z ní byl ale úplně paf. Dal jsem ji nejvíc, deset bodů,“ pronesl jeden z porotců, známý zpěvák Bohouš Josef.

Za prvenství získala mimo jiné piano od společnosti Roland, poukaz na nákup v největším evropském obchodě s hudebninami Thomann, poukaz od Milan Herman Management a sošku od uměleckého kováře Zdenka Vítka. „Vítězství jsem opravdu nečekala,“ řekla v rozhovoru pro Trutnovinky (více čtěte zde).

Dvě největší konkurentky Elišky Rezkové sklidily také úspěchy. Celkově druhá Natálie Nehasilová ze Ždánice získala za hit Born In Fire a vlastní skladbu Sněhové vločky ještě cenu diváků. Třetí Zuzana Vovsová z Oloví za písně Lamp a a This Love dostala cenu mediální poroty. „Všichni, co se do finále dostali, jsou nevěřitelní a úžasní zpěváci. Všichni by si první místo zasloužili,“ řekla vítězka.

Známí zpěváci z poroty hned po skončení galavečera naznačili, jak by podle nich měla Eliška Rezková s prvenstvím v talentové soutěži naložit. „Hlavně nespěchat, aby se nezbláznila z toho, že něco vyhrála. Není pravda, že se všichni budou o ni rvát a předbíhat se s nabídkami. Měla by se věnovat škole, vzdělání musí být. Zároveň se ale nepřestávat věnovat hudbě, hudba je přece nádherný koníček,“ zdůraznil zpěvák Bohouš Josef.

Také patronka soutěže a zpěvačka Kamila Nývltová si myslí, že Eliška Rezková nemá kam spěchat. „Ať v klidu dostuduje gymnázium, a pak zkusí třeba nějakou televizní soutěž. Showbyznys u nás je hlavně o tvářích, když ji uvidí další noví lidé, tak jí to pomůže, a hlavně přinese spoustu nových zkušeností. A samozřejmě ať zpívá, pracuje na sobě a neusne na vavřínech,“ sdělila Kamila Nývltová.

Petr Bende, kterému kdysi pomohla kariéru nastartovat podobná hudební soutěž, přidal radu z vlastního života. „Měla by začít skládat vlastní písničky, aby nebyla závislá na nějakých autorech, kterých není moc,“ zdůraznil.

Kromě něj v programu vystoupili také patronka soutěže a zpěvačka Kamila Nývltová, Marian Vojtko a také Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší, která společně s uměleckou agenturou Art presto soutěž vyhlásila.

9. ČESKO ZPÍVÁ - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Hlavní kategorie - sólisté 15 až 26 let
1. Eliška Rezková (Praha), 2. Natálie Nehasilová (Ždánice), 3. Zuzana Vovsová (Oloví).
Cena diváků: Natálie Nehasilová.
Cena mediální poroty: Zuzana Vovsová.Cena VIP poroty: Eliška Rezková.
Cena Českého rozhlasu: Daniela Krátká (Žacléř).
Cena společnosti Talent Company: Zuzana Vovsová, Štefan Pecha a Ivana Košínová.

Kategorie sólisté 9 až 14 let
1. Táňa Zatloukalová, 2. Markéta Zdeňková, 3. Denisa Grmolcová.
Cena diváků: Adriana Habrdová.
Cena společnosti Talent Company: Adriana Habrdová, Nela Žáková a Iveta Jankovcová.

Kategorie sólisté nad 26 let
1. Tomáš Trávník, 2. Jana Eichmeirová, 3. Petra Hájková.
Cena diváků: Petra Hájková.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 19.4.2015 - Česko zpívá vyhrála Eliška Rezková, šestnáctiletá studentka z Prahy

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.