Náchodské info - 23.4.2015 - Česko zpívá 2015 má své vítěze! 9. ročník soutěže vyvrcholil ...

Slavnostním finálovým galavečerem s účastí mnoha známých osobností vyvrcholil o víkendu v Trutnově již 9. ročník celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá. 17. a 18. dubna 2015 proběhla ve Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a po těchto dvou dnech nabitých mladými talenty, těžkým rozhodováním poroty a hvězdným doprovodným programem nyní již známe vítěze ve všech kategoriích.

V pátečním semifinále se dopoledne 85 mladých talentů utkalo o postup do finále, v odpoledních hodinách pak proběhlo Finále I v kategoriích Sólisté 9 – 14 let a Sólisté nad 26 let. Celkovou vítězkou kategorie Sólisté 9 – 14 let se v 9. ročníku soutěže Česko zpívá stala Táňa Zatloukalová. Druhé místo si vybojovala Markéta Zdeňková a na třetí pozici stanula Denisa Grmolcová. Vítězem kategorie Sólisté nad 26 let se stal Tomáš Trávník, druhé místo vybojovala Jana Eichmeierová a třetí Petra Hájková.

V sobotu celá soutěž vyvrcholila Finále II, pěveckou show finalistů střední věkové kategorie (Sólisté 15 – 26 let), ve které se rozhodlo o nejvyšších příčkách celkového umístění v soutěži. 1. místo v Česko zpívá 2015 v kategorii Sólisté 15 – 26 let získala Eliška Rezková. Na druhém stanula Natálie Nehasilová a na třetím Zuzana Vovsová.

V semifinálové porotě a v porotách finálových zasedli mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěváci Josef Vágner, Marek Relich a Lukáš Kumpricht, zpěvačka Renata Drössler, ředitel soutěže Muž roku ČR a SR David Novotný, zpěvák Bohouš Josef, ředitelka soutěže Iveta Nývltová a samozřejmě patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová. V mediální porotě rozhodovali o vítězích mimo jiné profesionální fotograf Tilen Vajt, zpěvačka a moderátorka Lucy Junk a odborný zástupce ČTK Roman Jireš. VIP porotu tvořili mimo jiné Mgr. Ivan Adamec, starosta města Trutnov, JUDr. Luboš Richter, ředitel společnosti ALFAVITA, s.r.o., Mgr. Soňa Marková, poslankyně parlamentu ČR, Hana Mládková, ředitelka hotelu Patria Trutnov a Tomáš Kubík, sales marketingový manažer společnosti ROLAND CZ.

Kromě hlavních cen byla udělena také významná Cena internetu, ve které pro své favority hlasovala veřejnost prostřednictvím SMS zpráv na základě video-záznamů pěveckých výkonů všech soutěžících z výběrového kola, které se uskutečnilo 2. března 2015 v Praze. Videa byla umístěna na webu organizátora soutěže, agentury Art Presto, a na YouTube. Vítězkou se stala Adriana Sojáková. Nechyběly také Ceny diváků v jednotlivých věkových kategoriích. Vítěze volili svým hlasováním přítomní diváci. Uděleny byly též Ceny společnosti Talent Company, jejichž výherci získali poukazy na letní tábor společnosti Talent Company a v neposlední řadě i letos proběhla také zvláštní rozhlasová kategorie soutěže Česko zpívá (Cena Českého rozhlasu).

Finálový galavečer proběhl v naprosto skvělé atmosféře, které přispěl také starosta Města Trutnov Mgr. Ivan Adamec, který na pódiu přislíbil podporu a záštitu příštího, již 10. jubilejního ročníku soutěže, a také klienti občanského sdružení Malý princ, agentury pro komplexní péči o zdravotně postižené sídlící v Úpici, kteří byli v rámci spolupráce pořadatelů soutěže a občanského sdružení na soutěžní kola pozváni.

V rámci nabitého doprovodného programu akce, kterou provázeli moderátoři Lucie Peterková a Jakub Schmidt, vystoupili v průběhu dvoudenního semifinálového a finálového "maratonu" mimo jiné Kamila Nývltová, Marian Vojtko, Marek Relich, Renata Drössler, Michal Horák, Petr Bende, soubory taneční školy Bonifác a vítězka Ceny Českého rozhlasu Česko zpívá v roce 2012 Eva Matějovská.

Zdroj: Náchodské info - 23.4.2015 - Česko zpívá 2015 má své vítěze! 9. ročník soutěže vyvrcholil slavnostním galavečerem v Trutnově

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.