Trutnovinky.cz - 31.1.2011 - Trutnovské UFFO bude dějištěm finále soutěže mladých talentů

Trutnov - Česko zpívá aneb Podhorský čtyřlístek je pěvecká soutěž pro začínající zpěváky ve věku 9 až 26 let, kterou vyhlašuje Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádá ji agentura Art Presto. Zúčastní se ji také mladí zpěváci například ze Slovenska, Polska či Německa. Uzávěrka klání, jehož semifinále a finále se uskuteční 1. a 2. dubna v trutnovském Uffu, je právě dnes.

Podle Ivety Nývltové, ředitelky Bonifáce, již většina nahrávek do pátého ročníku soutěže dorazila. „Do dnešního dne jich přišlo téměř devadesát. Jsou skvělé, těšíme se na další. Jejich úroveň je vynikající a dá se říci, že rok od roku stoupá. Sami nevíme, kam až to půjde v budoucnosti," řekla.

V porotě, která bude hodnotit písně, zasedne řada známých osobností. Mimo jiných profesor zpěvu Eduard Klezla, patronka soutěže, zpěvačka, sólistka Divadel Broadway a Hybernia v Praze Kamila Nývltová, zpěvačka Olga Lounová, hudební producent Milan Herman, zpěvák Bohouš Josef, hudebník a zpěvák Ota Baláž a další.

Jak uvedla Nývltová, soutěž Česko zpívá mladým talentům přinese nejen nové zkušenosti, ale také třeba prezentaci v rádiu, názor odborníků z hudebního světa, setkání s předními osobnostmi pěvecké scény, účast na společenských a kulturních akcích nebo nové kamarády a přátele.

Někteří úspěšní soutěžící zazářili i v jiných celostátních kláních. Například Tereza Anna Mašková, která získala 2. místo v kategorii sólisté 9 až 14 let ve finále IV. ročníku Podhorského čtyřlístku 2010, se na podzim minulého roku probojovala do semifinále show Česko Slovensko má talent. Také finalistka III. ročníku Podhorského čtyřlístku 2009 Markéta Konvičková se prozpívala mezi 12 nejlepších do finále I. ročníku pěvecké soutěže Česko-Slovenská Superstar.

V souvislosti se soutěží v pátek 1. dubna uvidí trutnovští diváci v Uffu koncert zpěvačky a muzikálové hvězdy Kamily Nývltové s novou kapelou Fancy Free, s kterou od loňska úspěšně vystupuje a žánrově je zaměřená na pop, soul a funky. „Vystoupení Kamily může soutěžící nejen obohatit, ale také inspirovat a pomoci získat nové zkušenosti," myslí si Kamilina matka Iveta.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 31.1.2011 - Trutnovské UFFO bude dějištěm finále soutěže mladých talentů ČESKO ZPÍVÁ

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.