Trutnovinky.cz - 24.3.2011 - Mladí zpěváci se utkají v UFFU v soutěži ČESKO ZPÍVÁ

Trutnov - Další prestižní kulturní podnik bude už brzy hostit Společenské centrum Uffo. Poprvé se v jeho prostorách v pátek 1. a v sobotu 2. dubna uskuteční 5. ročník moderně pojaté pěvecké soutěže pro začínající zpěváky Česko zpívá, jejíž patronkou je muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová.

V soutěži se v pátek od 10 hodin utká o postup do finále šedesát zpěváků v kategoriích od 9 do 14 a od 16 do 25 let. Porota ve složení Kamila Nývltová - zpěvačka, sólistka Divadla Broadway a Hybernia Praha, Ota Balage - skladatel a dirigent, protagonista legendárního hudebního tria BSP, Tomáš Katschner - ředitel programového vysílání rádia Český rozhlas Hradec Králové, Leoš Nývlt - muzikant a ředitel ZUŠ a Ivan Franěk - muzikant, vybere deset nejlepších do finálového klání.

V témže dni od 15 hodin je na programu dětská kategorie, která bude procházet finálovým bojem. Večer v 19 hodin se mohou příznivci Kamily Nývltové těšit na koncert s její novou kapelou Fancy Free. S ní by v létě ráda vystupovala na festivalech a kromě toho plánuje vytvoření druhého CD.

Velké finále sólistů od 15 do 26 let vypukne v Uffu v sobotu v 17 hodin. Při veřejném koncertu své umění představí deset finalistů bojujících o nejlepší umístění. Hosty večera budou kromě jiných i profesor zpěvu Eduard Klezla, zpěvačka Olga Lounová, kouzelník Richard Nedvěd, dirigent Ota Balage či producent Milan Herman.

Do soutěže, do níž se přihlásili také interpreti kterou vyhlašuje Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádá agentura Art Presto, bylo letos zasláno 164 nahrávek, z toho 135 splnilo podmínky klání. „Přišlo jich skutečně mnoho, což značí, že tato soutěž má rok od roku větší prestiž," řekl ředitelka soutěže Iveta Nývltová, kterou překvapily pěvecké výkony přihlášených mladých talentů.

Česko zpívá není soutěž určena pro zpěváky, kteří se školí pro operní zpěv. „Naopak je určena všem, kteří mají svůj osobitý styl a myslí si, že mají talent, umí zpívat, anebo to prostě chtějí zkusit. Začínající zpěváci mají možnost nasbírat cenné zkušenosti, vyslechnout si názor odborníků, získat nové přátelé, setkat se s předními osobnostmi pěvecké scény," uvedla Nývltová.

Původně se pěvecká soutěž jmenovala Podhorský čtyřlístek a svým profesionálním přístupem rychle získal přízeň začínajících zpěváků a těší se vzestupnému vývoji. Někteří z účastníků se postupně propracovali k úspěchům v dalších pěveckých soutěžích. Tereza Anna Mašková obsadila loni v Podhorském čtyřlístku 2. místo a na podzim byla v semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Markéta Konvičková, Finalistka z roku 2009 Markéta Konvičková se dostala do finále I. ročníku pěvecké soutěže Česko-Slovenská SuperStar.

„Zpěv je krásný koníček, kterým mladí lidí dělají radost nejen sami sobě, ale především i všem okolo nich," myslí si ředitelka soutěže Nývltová, která interprety povzbuzuje, aby zpívali dál. „Nehleďte na to, jestli jste byli nebo nebyli vybráni do semifinále," nabádá.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 24.3.2011 - Mladí zpěváci se utkají v UFFU v soutěži ČESKO ZPÍVÁ

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.