Blesk.cz - 3.4.2016 - Soutěž Česko zpívá v Trutnově vyhrála Kateřina Kolčavová z Brna

Vítězkou jubilejního 10. ročníku soutěže mladých zpěváků Česko zpívá se v Trutnově stala Kateřina Kolčavová z Brna. Porotu, v níž zasedli například zpěvák Bohouš Josef, režisér Tomáš Magnusek nebo ředitel Filharmonie Hradec Králové Václav Derner, zaujala v konkurenci dalších devíti finalistů. ČTK o tom za pořadatele informovala Helena Šebestová.
 
Česko zpívá je soutěží populární hudby pro talentované zpěváky a zpěvačky do 26 let. V minulosti v ní například uspěli zpěvačka Markéta Konvičková nebo finalista Česko Slovenské Superstar Michal Šeps, který tam získal cenu diváků. Další účastníci soutěže Josef Fečo a Veronika Mertová se stali členy souboru Hudebního divadla Karlín.
 
Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 371 zpěváků a zpěvaček. Loni soutěž Česko zpívá zaznamenala rekordních 505 přihlášek. Šestnáctiletá Kolčavová za vítězství mimo jiné dostala digitální piano Roland a originální sošku od uměleckého kováře Zdeňka Vítka.
 
Účast v podobných soutěžích, kterých se v Česku koná několik, pořadatelé označují za možnost podpořit pěvecký talent dětí a mládeže. "Jeden z hlavních významů pěveckých soutěží je podle mě to, že děti něco smysluplného dělají. Mají možnost dávat radost svým zpěvem a mají nějaký cíl," uvedla patronka soutěže Česko zpívá, zpěvačka Kamila Nývltová.
 
O účast v podobných soutěžích bývá velký zájem. Například Czechtalent Zlín evidoval loni rekordní počet účastníků. Přihlášky a videonahrávky do soutěže, kterou v minulosti vyhráli například zpěváci Tomáš Klus či Petr Bende, zaslalo 184 dívek a 102 chlapců. Finále 21. ročníku Czechtalentu se uskuteční 11. června.
 
V podobné soutěži Talent Ostrava 2016 se o vítězích se rozhodne 13. května v ostravském Hudebním klubu Parník. Finále soutěže Oběžná dráha se letos v Milevsku uskuteční 27. května. Hlavním hostem bude moderátor, hudebník a herec Petr Vondráček. Soutěž populárního zpěvu pro děti a mládež ve věku pět až 15 let Dětský slavík bude mít závěrečná klání na programu 5. listopadu v pražském hotelu Boscolo Prague.
 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.