Trutnovinky.cz - 3.4.2016 - Soutěž Česko zpívá ovládly dívky z Brna, vyhrála šestnáctiletá Kateřina

Trutnov - Byla to spanilá jízda tří Brňanek. I tak se dá hodnotit sobotní finále 10. ročníku soutěže Česko zpívá v Uffu. Ovládly ho totiž talentované zpěvačky z moravské metropole. Vyhrála Kateřina Kolčavová, druhá skončila Dorota Brzezinová a třetí Michaela Rotterová.

Trio zpěvaček zaujalo nejen odbornou porotu, která o pořadí rozhodovala, ale i další hodnotitele. Mediální porota označila za nejlepší Michaelu Rotterovou, porota složená z VIP osobností Kateřinu Kolčavovou. Jen publikum mělo odlišný názor - cenu diváků dostal Hynek Hradecký z Domažlic.

Vítězka, šestnáctiletá Kateřina Kolčavová, zaujala písní Michaela Jacksona Earth song a skladbou To jsem já. „Snažím se vybírat tak, aby mi to sedělo na barvě hlasu a dobře se mi zpívalo. Dnes se mi zpívalo dobře, a to i textově, tedy pocitově,“ řekla v rozhovoru pro Trutnovinky šťastná vítězka.

Zvládla přitom i letošní novinku. Všichni finalisté hlavní kategorie 15 až 26 let (tři chlapci a sedm děvčat) zpívali na jevišti Uffa jednu ze dvou skladeb naživo, za doprovodu profesionálního pianisty Vlastimila Bičíka. „Vítězka je fantastická. Na to, že jí je šestnáct, má velký hlasový fond a umí ho používat. Zpívá silným hlasem, vybírá si kvalitní písničky,“ ocenil hudební producent a porotce Milan Herman.

Vrchol soutěže byl podle odborníků velmi vyrovnaný. „Těžko jsem letos hledal někoho, kdo by vynikal nad ostatní. Zároveň to ale může znamenat, že všichni byli hodně dobří,“ chválil Herman. Souhlasil s ním i další porotce a zpěvák Josef Vágner. „Měl jsem sice jiného favorita na vítězství. Kdokoliv z finalistů by ale dnes večer vyhrál, vždycky by se to dalo nějakým způsobem odůvodnit,“ řekl.Profesionální zpěváci, kterých bylo v porotě několik (Josef Vágner, Kamila Nývltová, Zdeněk Podhůrský, Bohouš Josef, Jan Bendig a další), doporučují finalistům aby neusnuli na vavřínech. „Přála bych jim, aby si teď užili tu radost, byli z toho štastní, a aby pro ně úspěch v Česko zpívá byl hnacím motorem, třeba do jiné soutěže, klidně i televizní. Nebo aby měli chuť dál zpívat, aby se v tom zhlédli a měli nějaký jiný, nový cíl," dodala patronka soutěže Kamila Nývltová.


10. ČESKO ZPÍVÁ
VÝSLEDKY HLAVNÍ KATEGORIE (15 až 26 let)
1. Kateřina Kolčavová z Brna (Earth song, To jsem já)
2. Dorota Brzezinová z Brna (If I Ain´t Got You, Georgia)
3. Michaela Rotterová z Brna (True Colors , Ještě horší věci jsou)

Cena diváků: Hynek Hradecký z Domažlic (Stín katedrál, Stokrát chválím čas).
Cena mediální poroty: Michaela Rotterová z Ostravy
Cena VIP poroty: Kateřina Kolčavová z Brna.

Trutnovská číšnice Lenka Lautschová se mezi nejlepších deset neprobojovala.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 3.4.2016 - Soutěž Česko zpívá ovládly dívky z Brna, vyhrála šestnáctiletá Kateřina 

 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.