ALL TV - 6.4.2016 - 7:20 V jubilejním 10. ročníku soutěže Česko zpívá zvítězila Kateřina Kolčavo

Velkolepým finálovým galavečerem vyvrcholila o víkendu v Trutnově celostátní pěvecká soutěž s mezinárodní účastí „ČESKO ZPÍVÁ 2016“. 1. a 2. dubna 2016 proběhla ve Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a nyní již tak známe vítěze jubilejního 10. ročníku soutěže, která si získala srdce mnoha mladých pěveckých talentů i hudebních odborníků.

Víkend, nabitý skvělými pěveckými výkony soutěžících a fantastickou atmosférou, vynesl na pomyslné nejvyšší stupně vítězů dvě talentované dívky z Brna a soutěžící ze Slovenska. Devítiletá Emma Mária Bujňáková z Pečovské Nové Vsi zvítězila v populární Ceně internetu, ve které si svého vítěze zvolila veřejnost hlasováním prostřednictvím SMS zpráv. Vítězkou kategorie Sólisté 9 – 14 let se stala Adriana Hrdličková (která si současně odnesla i Cenu diváků, ve které pro své favority hlasovali přítomní diváci) a jako nejlepší soutěžící v kategorii Sólisté 15 – 26 zvolila odborná porota Kateřinu Kolčavovou.

V rámci doprovodného programu vystoupila celá řada hostů. Nabitému sálu trutnovského UFFa zazpívali mimo jiné Michaela Gemrotová, Jan Bendig či úspěšní soutěžící dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ Eva Matějovská, Michal Horák a Denisa Grmolcová. V rámci galavečera, kterým provázeli moderátoři Jakub Schmidt a Romana Pacáková, pak vystoupili například Kamila Nývltová a Josef Vágner, tanečnice TŠ Bonifác a nechyběla také úchvatná světelná magie - Daniel LED light show.

V porotě semifinále a finále ČESKO ZPÍVÁ 2016 zasedli mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvák Jan Bendig, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvačka Michaela Gemrotová, zpěvák Josef Vágner, textařka a hlasová poradkyně Petra Cvrkalová, aranžér a dirigent Rudolf Koudelka, jednatel společnosti Talentida.com Jaromír Špaček, zpěvák Bohouš Josef, zpěvačka a moderátorka Lucy Junk, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, místostarostka Města Trutnov Ing. Hana Horynová, poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Soňa Marková, ředitelka HOTELU PATRIA TRUTNOV Hana Mládková, odborný zástupce české tiskové a informační agentury ČTK Roman Jireš, šéfredaktorka VLTAVA-LABE-PRESS a Krkonošského deníku Jana Mudrová, režisér Tomáš Magnusek, ředitel filharmonie HK Václav Derner, členka Rady Královéhradeckého kraje Mgr. Táňa Šormová, zpěvák a umělecký ředitel společnosti TalentStudio Omer Shimon Tal a ředitelka soutěže Iveta Nývltová.

Mezi letošní zajímavé novinky patřilo například to, že finalisté v kategorii 15 – 26 let zpívali s živým hudebním doprovodem. Na klavír je provázel klavírista a korepetitor soutěží X Factor a SuperStar, pedagog Vlastimil Bičík. Naopak již velmi příjemnou tradicí je osobní záštita starosty Města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, kterého svou přítomností zastoupila místostarostka Trutnova, Ing. Hana Horynová.

„Jeden z hlavních významů pěveckých soutěží, jako je ČESKO ZPÍVÁ, je podle mě to, že děti něco smysluplného dělají. Mají možnost dávat radost svým zpěvem a mají nějaký cíl, směřování…,“ říká patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, a dodává: „Letošní jubilejní ročník soutěže byl skvělý, moc jsem si ho užila, blahopřeju všem talentovaným zpěvákům, kteří se dostali až do semifinále, a držím jim palce v jejich další hudební kariéře.“

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ČESKO ZPÍVÁ 2016:

VÝSLEDKY FINÁLE II (2. 4. 2016, kategorie Sólisté 15 – 26 let):

CENA DIVÁKŮ: Hynek Hradecký
CENA MEDIÁLNÍ POROTY: Michaela Rotterová
CENA V.I.P. POROTY: Kateřina Kolčavová

VÍTĚZOVÉ PODLE ODBORNÉ POROTY:
3. MÍSTO: Michaela Rotterová
2. MÍSTO: Dorota Brzezinová
1. MÍSTO: KATEŘINA KOLČAVOVÁ (Brno, 16 let)

VÝSLEDKY FINÁLE I (1. 4. 2016, kategorie Sólisté 9 – 14 let):

CENA DIVÁKŮ: Adriana Hrdličková

STUPNĚ VÍTĚZŮ:
3. místo - Tereza Drábková
2. místo - Nela Duchačová
1. místo - Adriana Hrdličková (Brno, 12 let)

CENA INTERNETU:
3. místo - RADKA MOTYČKOVÁ
2. místo - DANIELA ULRICHOVÁ
1. místo - EMMA MÁRIA BUJŇÁKOVÁ (9 let, Pečovská Nová Ves – Slovensko)

Zhlédněte reportáž TV ALL z Finále II.

Zdroj: ALL TV - 4.4.2016 - V jubilejním 10. ročníku soutěže Česko zpívá zvítězila Kateřina Kolčavová

 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.