Musical.cz - 13.4.2017 - Finále pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ ovládly dívky

Slavnostním galavečerem za účasti mnoha známých tváří vyvrcholil o víkendu již 11. ročník pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2017. 7. a 8. dubna 2017 proběhla v trutnovském Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a nyní již tak víme, kdo se radoval z vítězství a odnesl si hodnotné ceny. I my jsme zasedli v mediální porotě a užili si tak skvělou atmosféru, která soutěž provází.

V kategorii Sólisté 15 – 26 let zvítězila 16letá Michaela Janáčová z Ostravy. Michaela disponuje velice pěkným a barevným hlasem, který lze od ostatních zpěvaček rozpoznat na první poslech. Druhé místo si u odborné poroty vybojovala nejmladší finalistka této kategorie, 15letá Valentina Vlková z Prievidzy, a na třetím místě stanula Kateřina Vrzalová (17 let, Velká Bíteš).

Cenu VIP a mediální poroty, ve které jsme také zasedli, získala Kristýna Vrecková, která byla mojí osobní favoritkou na absolutní vítězství, nakonec se ale dle odborné poroty neumístila na prvních třech příčkách.

I letos asi nejtěžším úkolem, se kterým se museli potýkat finalisté v kategorii 15 – 26 let, byl zpěv s živým hudebním doprovodem. Na klavír je provázel klavírista a korepetitor soutěží X Factor a SuperStar, pedagog Vlastimil Bičík. „Jsem hrdá nejen na letošní finalisty, kteří se statečně poprali s náročnou výzvou, ale na všechny talentované mladé zpěváky, které jsem měla to potěšení vidět a slyšet,“ říká patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, a dodává: „V letošním ročníku soutěže měla porota opět neskutečně těžký úkol, skvělí byli všichni naši semifinalisté. Blahopřeju všem, kdo se probojovali až do finále, a držím jim palce v jejich další hudební kariéře.“

Vítězkou v kategorii Sólisté 9 – 14 let se stala 11letá Adéla Giňová ze Staré Chodovské, 2. místo získala Lucie Bikárová (13 let, Brno) a jako 3. se umístila Dominika Lukešová (14 let, Králův dvůr.)

Cenu internetu, ve které si svého vítěze zvolila veřejnost hlasováním prostřednictvím SMS zpráv, získala Markéta Látalová. Pro své favority hlasovali také diváci v sále během obou finále. Ve věkové kategorii 9 – 14 let u nich zvítězila Kristýna Doležalová a v kategorii Sólisté 15 – 26 let si srdce diváků vydobyla Valentina Vlková. V mladší věkové kategorii udělila ředitelka soutěže, paní Iveta Nývltová, navíc dvě speciální ceny. Ocenila Pavlínu Brůhovou, nejmladší účastnici letošního semifinále soutěže, a jako nejoriginálnějšího soutěžícího zvolila Adélku Kozelkovou.

V porotě ČESKO ZPÍVÁ 2017 opět zasedla celá řada známých tváří. Výkony soutěžících hodnotili mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvačka Leona Machálková, zpěvačka a pěvecká pedagožka Marcela Březinová, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, vizážista a módní stylista Kája Pavlíček a samozřejmě zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová. V porotě zasedli také bývalí finalisté soutěže Česko zpívá – Michal Horák, Patrik Stoupa nebo mladý muzikálový autor Matěj Tauš.

Vrcholu soutěže, kterým provázeli moderátoři Lucie Peterková a Jakub Schmidt, jako obvykle nechyběl bohatý doprovodný program, v rámci kterého vystoupily mimo jiné Leona Machálková a Kamila Nývltová. Atmosféru rozproudily také tanečnice z Taneční školy Bonifác a originální bubenická show Tokhi & the Groove Army.

Na pódiu se jako již tradičně o svůj talent s diváky podělila také  celá řada úspěšných soutěžících dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ, například Josef Fečo, který dnes vystupuje v muzikálech Bonnie & Clyde a The Addams Family nebo Ines Ben Ahmed, která mimo jiné hraje v muzikálech Čas růží a Angelika.

Zdroj: Musical.cz - 13.4.2017 - Finále pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ ovládly dívky

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.