Trutnovinky.cz - 5.4.2018 - Ve velkém finále v Uffu se rozhodne o vítězi 12. ročníku...

Den D se kvapem blíží. Do velkého finále již dvanáctého ročníku soutěže Česko zpívá, které vypukne v Uffu v sobotu v 17 hodin, postoupilo deset mladých a nadějných zpěváků. Jejich výkony bude hodnotit odborná porota, v níž mimo jiné zasednou zpěvačka Kamila Nývltová, módní návrhář Osmany Laffita a další. Ta potom vyhlásí vítěze.

V této pěvecké show si mohou svého vítěze zvolit i přítomní diváci nebo zástupci mediální poroty. Desítka finalistů postoupila nejdříve z výběrového kola, které se konalo 5. března v pražském muzeu voskových figurín Grévin. Porota si poslechla živé pěvecké vystoupení více než dvou stovek soutěžících a vybrala ty nejlepší. V semifinále se pak utkalo 54 talentů v kategorii sólisté 9 až 14 let a 43 v kategorii 15 až 26 let.

„Díky partnerům soutěže se i letos mohou ti nejlepší těšit na skutečně atraktivní ceny pro vítěze. Chybět nebudou ani skvělé kované sošky, které pro soutěž již tradičně vytváří umělecký kovář Zdeněk Vítek," řekla Iveta Nývltová, ředitelka klání Česko zpívá z Taneční školy Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší, která soutěž vyhlašuje. Patronkou je její dcera Kamila, zpěvačka a sólistka Hudebního divadla Karlín, divadel Broadway a Hybernia v Praze.

Podle Nývltové si soutěž svým profesionálním a osobitým přístupem získala přízeň začínajících zpěváků, hudebních pedagogů i veřejnosti. „Projekt si klade za cíl podpořit pěvecké nadání dětí a mladých lidí, objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se," vysvětlila ředitelka.

 Zdroj: Trutnovinky.cz - 5.4.2018 - Ve velkém finále v Uffu se rozhodne o vítězi 12. ročníku soutěže Česko zpívá

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.