Krkonošský deník - 8.4.2018 - O vítězce Česko zpívá nebylo pochyb, přiznali odborníci

Trutnov /VIDEO/ - Triumf, který se klidně dá označit jako hattrick. Prvenství devatenáctileté Zuzany Bankové v sobotním finále talentové soutěže Česko zpívá bylo suverénní, vždyť ji na první místo dali diváci, VIP osobnosti i odborníci. Podle bezprostředních ohlasů získala tři trofeje naprosto zaslouženě.

„O vítězce jsem měl od začátku jasno. Možná se mi u ní o trochu víc líbila píseň Hello, kterou měla ze seznamu od pořadatelů, a naučila se ji přes noc, než ta Vraky áut, kterou uměla už dřív," prohlásil herec Roman Vojtek těsně po skončení finálového galavečera v Uffu.

Uznání se Banková dočkala i od známého hudebního producenta Milana Hermana. „Byla to moje favoritka už od semifinále. Líbilo se mi na ní hlavně to, že umí zpívat dynamicky - chvíli potichu, chvíli silně. Mladí soutěžící totiž jinak většinou mívají problém pracovat s emocemi," vysvětlil.

Ani muzikant, hudební dramaturg a pořadatel festivalu Jazzinec Tomáš Katschner nepochyboval. „První místo bylo jasné a jednoznačné. A že uspěla i u diváků? Ukazuje to na její mimořádnost. Z jejího výkonu jsem měl doslova husí kůži, evidentně i publikum," uvedl.

Také další odborníci kvitovali, že se názory porotců shodovali s diváckými preferencemi. „Tak by to přece mělo být!" zdůraznil producent Herman. „Ukazuje se, že i lidé, kteří nejsou z branže, dokáží odhadnout, že zpěvák má hlas a umí zaujmout," řekla patronka soutěže a známá muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová.

Pro ty, kteří se ale chtějí jednou muzice věnovat profesionálně, má důležitý vzkaz: „Musíte na sobě tvrdě pracovat. Zpěv je o práci!“ Podobně mluvil i moderátor a herec Zdeněk Podhůrský: „Vítězce přeji, aby se jí dařilo, aby našla dobrý management a měla kolem sebe dobrý tým lidí, protože i to je hodně důležité.“

Soutěž Česko zpívá vyhlašuje Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádá agentura Art Presto. Posledních osm let se koná v trutnovském Uffu. Proslulá je rovněž tím, že v porotě bývají známé osobnosti českého showbyznysu. Letos to byli například zpěváci Tomáš Savka, Renata Drössler a Kamila Nývltová, herec Roman Vojtek, moderátor Zdeněk Podhůrský či hudební producent Milan Herman.

Zdroj: Krkonošský deník - 8.4.2018 - O vítězce Česko zpívá nebylo pochyb, přiznali odborníci

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.