Krkonošský deník - 19.4.2010 - Profesor zpěvu Eduard Klezla ocenil talenty rtyňské soutěže

Rtyně v Podkrkonoší - Jednadvacet finalistů se v sobotu večer v Orlovně ucházelo o přední pozice v pěvecké soutěži Podhorský čtyřlístek.

Do letošního klání, jehož vyhlašovatelem se tradičně stala Taneční škola Bonifác, odeslalo nahrávky více než 150 dětí a mladých lidí ve věku od 9 do 26 let z České republiky, Polska i Slovenska. Porotci vybrali 57 účastníků, které pozvali do pátečního semifinále. Z něho pro sobotní finále postoupila zmíněná jednadvacítka.

Večer v Orlovně zahájila minutou ticha za oběti letecké tragédie u Katyně ředitelka Bonifáce Iveta Nývltová. Pak už pódium patřilo pěveckým nadějím. O přízeň poroty se ucházely ve třech kategoriích. Soutěžili jednotlivci ve věku od 9 do 14 let, další kategorií byly vokální soubory a vrcholem večera se stali finalisté v kategorii sólistů od 15 do 26 let. Nutno podotknout, že velká část finalistů se rekrutovala z Moravy.

Během finálového klání porotci, kterých k dlouhému stolu zasedlo celkem šestnáct, několikrát zdůraznili, že vybírat nejlepší bude díky velmi kvalitním a vyrovnaným pěveckým projevům těžké.

Například zpěvačka Kamila Nývltová pro Deník řekla: „Výkony soutěžících mne opravdu zaujaly, jsem velmi překvapená letošní kvalitou. Věřím, že mnozí se mohou uplatnit například v projektech, na kterých v Bonifáci pracujeme s mamkou." Chválou nešetřili ani další odborníci, mezi kterými byli nejen ředitelé rádií, hudební manažeři, lidé z různých oblastí trutnovského regionu, ale též profesor zpěvu Eduard Klezla. Ten shrnul celou soutěž jako akci, která si do budoucna rozhodně zaslouží výraznější pozornost. „Mnohé výkony, které jsem tady dnes slyšel, mne hodně překvapily. Jsou zcela srovnatelné s těmi, které jsme slyšeli ve třech řadách Superstar. Mezinárodní klání této kvality, směřující vzhůru, si zaslouží prostory divadla a pozornost televizí. Možná by to chtělo popřemýšlet i nad honosnějším názvem pro tak krásnou soutěž, kterou Bonifác připravuje," řekl Klezla.

Porota udělovala ceny od prvního do třetího místa, ale vyhlášeny byly i ceny zvláštní. Soutěžící si odnesli řadu hodnotných dárků, ti nejlepší pak víkendový pobyt na zámku Hrubá Skála.rvní cenu v kategorii sólistů od devíti do čtrnácti let získala Noemi Bocek z Třince, která zpívala polsky. V kategorii vokálních skupin nejvyšší ocenění udělila porota čtyřčlenné skupině z města Trhové Sviny. A vítězství v nejprestižnější kategorii, tedy sólistů od 15 do 26 let, si odvezla na Moravu Markéta Šubová z obce Drahotuše u Uhřínova. Porotu doslova okouzlila svým podáním písně ve francouzském jazyce, kterou v české verzi zpívá Marie Rotrová - To mám tak ráda. „Učím se zpívat, školím hlas a účastním se různých soutěží. Z úspěchu tady v Podkrkonoší, kde jsem letos poprvé, mám opravdu velkou radost. Učím se francouzsky, písnička se mi moc líbila, protože je hodně citová," řekla pro Deník vítězka.

Podkrkonošský region však rozhodně nezůstal „na ocet". Cenu diváků a druhé místo v kategorii sólistů od 15 do 26 let získal Michal Šeps ze Suchovršic. Zaujal nejen svým bravurním podáním reggae, ale i jako jedna z nejvýraznějších osobností klání. Porotci, zařazení mezi VIP osobnosti, udělili zvláštní cenu Slovence Natálii Poličenské z Půchova. Posluchači Českého rozhlasu v Hradci Králové, kteří poslouchali písně finalistů z nahrávek, poslali nejvíce hlasů Markétě Peškové ze Zlína. Cenu Zlatý mikrofon jí předal ředitel rozhlasu Jiří Kánský.

Zdroj: Krkonošský deník - 19.4.2011 - Profesor zpěvu Eduard Klezla ocenil talenty rtyňské soutěže

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.