Trutnovinky.cz - 15.4.2010 - Soutěž Podhorský čtyřlístek jde do finále, patronkou je Kamila Nývltová

Rtyně - Podhorský čtyřlístek je moderně pojatá pěvecká soutěž pro děti a mládež ve věku od 9 do 26 let. Soutěž je rozdělena na skupinu sólistů a vokálních seskupení o dvou až šesti členech. V letošním roce vstupuje do čtvrtého ročníku a podruhé se uskuteční s mezinárodní účastí zpěváků z Polska a Slovenska. Velké finále se odehraje při galakoncertu v sobotu od 18 hodin ve sportovní hale Orlovna.

Patronkou soutěže, kterou pořádá zdejší Taneční škola Bonifác a jejíž semifinále se koná zítra, je muzikálová hvězda Kamila Nývltová ze Rtyně. Ta je známá z muzikálů Kleopatra, Dracula a Angelika. Na začátku února vydala debutové album a při pěveckém klání je členkou poroty. Jejími kolegy budou profesor zpěvu Eduard Klezla, zpěvačka a herečka Olga Lounová, hudební producent Milan Herman, člen výboru Divadel Broadway a Hybernia Oldřich Lichtenberg jr., člen realizačního týmu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Janek Bartoška, Tomáš Katchner, pořadatel hudebního festivalu Jazzinec Trutnov a další.

Odborná porota složená vybere semifinalisty na základě všech předem zaslaných hudebních nahrávek. V semifinále a finále soutěžící zpívají naživo. Porota hodnotí celkový dojem soutěžícího, rozhovor s moderátorem, originalitu, styl oblečení, choreografii, výběr a podání písně a především kvalitu zpěvu.

„Pěvecká soutěž pro děti a mládež Podhorský čtyřlístek není určena pro zpěváky, kteří se školí pro operní zpěv. Naopak je určena všem, kteří mají svůj osobitý styl, myslí si, že mají talent, umí zpívat, anebo to prostě chtějí zkusit. Začínající zpěváci mají možnost nasbírat cenné zkušenosti, vyslechnout si názor odborníků, získat nové přátelé, setkat se s předními osobnostmi pěvecké scény," uvedla ředitelka Bonifáce Iveta Nývltová.

Podle ní si Podhorský čtyřlístek svým profesionálním přístupem rychle získal přízeň začínajících zpěváků a těší se vzestupnému vývoji. „Do prvního ročníku bylo zasláno 75 nahrávek, do dalšího 110, do třetího ročníku 197 nahrávek. Přestože se pravidla soutěže pro letošní ročník zpřísnila, byly upraveny věkové kategorie a vyřazena kategorie Lidové písně, folk a country, do soutěže bylo zasláno 151 nahrávek," vysvětlila Nývltová. O titul se utká 20 soutěžících z toho jeden ze Slovenska.

Velkou novinkou letošního ročníku je soutěž posluchačů Českého rozhlasu Hradec Králové Zlatý mikrofon, která probíhá v rámci této soutěže. Každý všední den od 1. března je odvysílána jedna soutěžní píseň vybraná porotou. Posluchači tohoto média rozhodnou o vítězi hlasováním prostřednictvím mobilního telefonu.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 15.4.2010 - Soutěž Podhorský čtyřlístek jde do finále, patronkou je Kamila Nývltová

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.