Trutnovinky.cz - 20.4.2012 - Pěvecká show ČESKO ZPÍVÁ půjde zítra do finále

Trutnov - Česko zpívá. To je název moderně pojaté pěvecké soutěže pro začínající zpěváky ve věku od devíti do šestadvaceti let, která v šestileté historii půjde zítra podruhé v Uffu do velkého finále. Tomu předchází dnešní veřejný koncert 78 semifinalistů. Klání už bylo zahájeno.

Při hlavním galavečeru se zítra od 17 hodin o vavřín vítěze utká deset finalistů. O tom, kdo vyhraje, rozhodne porota složená ze známých zpěváků a hudebních producentů, kterou vede profesor zpěvu Eduard Klezla. Diváci se mohou těšit například na zpěváky Bohouše Josefa, Tomáše Savku, Renatu Drössler, Veroniku Zaňkovou a hudební producenty Milana Hermana a Lukáše Černého.

Patronkou soutěže je zpěvačka Kamila Nývltová, která však při zítřejším finále do poroty nezasedne. „Bohužel musí odcestovat do Prahy, kde ji čekají pracovní povinnosti," omluvila dceru Iveta Nývltová, organizátorka soutěže z Taneční školy Bonifác, který uvedla, že se letos do soutěže se přihlásilo celkem 411 zpěváků a zpěvaček. Porota na základě poslechu jejich nahrávek rozhodla, že do výběrových kol, kde už účastníci zpívali naživo, postoupilo 301 soutěžících.

„Hodnotí se celkový dojem soutěžícího, originalita, styl oblečení, choreografie, výběr a podání písně a především kvalitu zpěvu. Cílem soutěže je podpořit pěvecké schopnosti dětí a mládeže, objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se," dodala Nývltová.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 20.4.2012 - Pěvecká show ČESKO ZPÍVÁ půjde zítra do finále, o vítězi rozhodne porota

 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.