Trutnovinky.cz - 22.4.2012 - Mezinárodní soutěž pro mladé zpěváky vyhrál Pavel Špirka z Brna

Trutnov - Třiadvacetiletý Pavel Špirka z Brna suverénně ovládl finále mezinárodní soutěže Česko zpívá, která se konala o víkendu v Uffu. Mladý zpěvák zabodoval u odborné poroty, zvítězil v hodnocení novinářů a získal i největší počet hlasů od diváků. Druhá skončila Kateřina Kouláková z Pálkovic u Frýdku Místku a třetí Martina Vališová z Lanžhota. Podívejte se na videoreportáž.

Brněnský Špirka jako jediný ze soutěžících nebyl na podiu sám. Zpíval za doprovodu kytaristy Františka Soukupa. Ten mu také skládá vlastní hudbu. Autorské texty si ale čerstvý vítěz píše sám. „Inspirací jsou mi většinou ženy. Texty si píšu už asi čtyři roky," řekl po vyhlášení výsledků Česko zpívá.

V pořadí druhá, sympatická tmavovláska Kateřina Kouláková má už od čtrnácti let vlastní kapelu. „Tohle není moje první soutěž, ale v žádné jsem zatím nebyla tak úspěšná," přiznala studentka rekreologie. Třetí Martina Vališová porotu i diváky okouzlila energickým podáním písně Don't rain on my parade, z muzikálu Funny girl, původně zpívané Barbarou Streisand.

FOTOGALERIE ZDE

Česko zpívá je moderně pojaté pěvecké klání s mezinárodní účastí. Finále letošní, v pořadí už šestého ročníku, se uskutečnilo v pátek a sobotu v trutnovském Uffu. Soutěž vyhlásila taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a umělecká agentura Art presto. Pro mladé zpěváky z Česka, Slovenska, Polska a Německa začala už v úvodu února. Z výběrových kol v Praze a Olomouci (původně se přihlásilo 411 lidí) postoupilo do Trutnova 70 semifinalistů, jejichž počet se po pátečním semifinále zúžil na pouhých deset. Během sobotního galavečera pak vybírala odborná porota toho nejlepšího.

Během dvou večerů se v Trutnově ukázalo několik známých tváří české hudební scény. Například v pátek večer zpívali na pódiu při muzikálové show Linda Finková, Tomáš Savka a Bohouš Josef. V odborné porotě mimo jiné zasedli hudební producent Milan Herman a Veronika Zaňková, finalistka prvního ročníku obodbné soutěže pro mladé zpěváky Česko hledá SuperStar. Moderátorem večera byl Tomáš Matuška, moderátor první regionální talk show Na_Háček.

Zdroj: Trutnovinky.cz - 22.4.2012 - Mezinárodní soutěž pro mladé zpěváky vyhrál Pavel Špirka z Brna

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.