ALL TELEVISION - 25.4.2012 - „ČESKO ZPÍVÁ 2012“ má své vítěze

Velká finálová show mezinárodní pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2012 se podruhé uskutečnila v Trutnově pod záštitou starosty města Mgr. Ivana Adamce. Semifinále a finálová kola proběhla v krásných prostorech Společenského centra UFFO (stavba roku 2011) ve dnech 20. a 21. dubna 2012. Vítězkou v kategorii Sólisté 9-14 let se stala dvanáctiletá Veronika Mertová z Letohradu, v kategorii Sólisté 15 - 26 let zabodoval třiadvacetiletý Pavel Špirka z Brna.

ČESKO ZPÍVÁ je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky - děti a mládež ve věku 9-26 let, s mezinárodní účastí Slovensko, Polsko a Německo. Pěvecké klání je rozděleno na dvě věkové kategorie Sólisté 9-14 let a Sólisté 15-26 let. Soutěž vyhlašuje občanské sdružení "TŠ BONIFÁC" a pořádá Reklamní a umělecká agentura ART PRESTO. Patronkou soutěže je zpěvačka a sólistka Divadel Broadway a Hybernia v Praze KAMILA NÝVLTOVÁ.

VI. ročník soutěže byl vyhlášen již začátkem října 2011 a na konci ledna 2012 proběhla uzávěrka přihlášek. Do soutěže se přihlásilo celkem 411 zpěváků a zpěvaček. Porota na základě poslechu jejich nahrávek rozhodla, že do výběrových kol postoupilo 301 soutěžících. Výběrová kola proběhla v Praze a Olomouci první únorový týden a soutěžící zde zpívali již NAŽIVO před porotou. Do semifinále postoupilo 78 soutěžících, ti se představili divákům a členům poroty v pátek 20. dubna 2012 v centru UFFO.

V odborné porotě zasedli producenti, manažeři a hudební celebrity, mimo jiné MILAN HERMAN (hudební producent a manažer), BOHOUŠ JOSEF (zpěvák), TOMÁŠ SAVKA (zpěvák), RENATA DRÖSSLER (zpěvačka), LUKÁŠ ČERNÝ (hudební producent), VERONIKA ZAŇKOVÁ (zpěvačka) a jiní. Členové poroty hodnotili celkový dojem soutěžícího, originalitu, choreografii, výběr a podání písně a především kvalitu zpěvu.

Dětské finále následovalo přímo po semifinále a prozpívalo se do něj 11 zpěváků ve věku 9-14 let. První místo i cenu diváků si odnesla dvanáctiletá Veronika Mertová z Letohradu, která se představila s písní „I Love You I Do", druhé místo obsadil třináctiletý Rudolf Zuziak z Lovosic a bronzovou medaili získala čtrnáctiletá Kristýna Procházková z Karlových Varů.

V rámci doprovodného programu pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2012 proběhl v pátek také koncert osobností české muzikálové scény nazvaný „NÁŠ ŽIVOT S MUZIKÁLEM", na kterém vystoupily zpěvačky LINDA FINKOVÁ, RENATA DRÖSSLER, MICHAELA NOSKOVÁ a zpěváci BOHOUŠ JOSEF a TOMÁŠ SAVKA. Pozvání zazpívat si na koncertě získala přímo od celebrit vítězka mladší kategorie ČESKO ZPÍVÁ Veronika Mertová.

Sobota 21. dubna 2012 patřila 10 finalistům z kategorie Sólisté 15 - 26 let. Hlavním galavečerem provázel moderátor JAKUB SCHMIDT z Českého rozhlasu a TOMÁŠ MATUŠKA z TV Nova. Finalisté se divákům i členům poroty představili s 2 soutěžními písněmi. Nejvíce ve finále zabodoval třiadvacetiletý Pavel Špirka z Brna, který si svým vystoupením získal i diváky v sále a zvítězil též u mediální poroty. Na pódiu ho doprovázel jeho kamarád kytarista František Soukup. Druhé místo a cenu V.I.P. poroty získala dvacetiletá Kateřina Kouláková z Palkovic. Na třetím místě se umístila dvaadvacetiletá Martina Vališová z Lanžhotu.

Vítězové získali originální kovanou sošku z umělecké dílny Zdeňka Vítka, věcné a finanční odměny, studiovou nahrávku, propagační fotografie, poradenství v oblasti hudební produkce, natočení hudebního videoklipu a další.

Slavnostní galavečer obohatili hosté - Matěj Suk se svým BEAT BOXEM, taneční soubory „TŠ Bonifác" a Pražský klub dračích lodí se svým originálním čínským dračím tancem.

Zdroj: ALL TELEVISION - 25.4.2012 - „ČESKO ZPÍVÁ 2012" má své vítěze

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.