REVUE.iDNES.cz - 23.4.2012 - Soutěže typu Hlas nejsou nic pro mne, říká vítěz klání Česko zpívá

Třiadvacetiletý zpěvák Pavel Špirka z Brna měl o víkendu dvojnásobný důvod k oslavám. V závěru trutnovského finále soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá slavil narozeniny a stal absolutním vítězem pěveckého klání.

"Vůbec jsem to nečekal, radost byla samozřejmě obrovská. Česko zpívá byla vlastně první velká soutěž, které jsem se zúčastnil, i když zpěvu se věnuji od dětství," svěřil se krátce po svém triumfu velký obdivovatel Dana Bárty a někdejší člen šumperského pěveckého sboru Motýli.

Jak naloží s desetitisícovou odměnou, Pavel zatím neví. I na reakci rodičů teprve čeká. Od sobotního galavečera neměl prý ještě čas jim svůj úspěch oznámit. Soutěž typu Hlas ČeskoSlovenska, která momentálě ovládla sledovanost TV Nova, mu ale prý nic neříká.

"Viděl jsem asi dva díly, ale jelikož nemám ani televizi, nevím, jak se soutěž vyvíjí. Mne ani nenapadlo se tam přihlásit, ta mašinérie mne trochu děsí. Přátelská až rodinná atmosféra v Trutnově je to, co mi vyhovuje nejvíc," prozradil vítěz šestého ročníku soutěže.

Špirka jako jediný ze soutěžících nebyl na pódiu sám. Zpíval za doprovodu kytaristy Františka Soukupa. Ten mu také skládá vlastní hudbu. Autorské texty si ale čerstvý vítěz píše sám.

"Inspirací jsou mi většinou ženy. Texty si píšu už asi čtyři roky," řekl po vyhlášení výsledků Česko zpívá zatím nezadaný Pavel.

Zpěvák byl už od začátku soutěže favoritem většiny porotců, mezi kterými byla i známá muzikálová jména jako Bohouš Josef, Tomáš Savka, Renata Drössler či patronka celé soutěže Kamila Nývltová.

Zdroj: REVUE.iDNES.cz - 23.4.2012 - Soutěže typu Hlas nejsou nic pro mne, říká vítěz klání Česko zpívá 

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.