Orlický deník - 24.4.2012 - Triumf mladičké letohradské zpěvačky

Trutnov, Letohrad - České, anglické, francouzské. Známé i neznámé. Takové písně zazněly ve společenském centru Uffo, kde se o víkendu konalo finále 6. ročníku soutěže pro zpěváky od devíti do šestadvaceti let Česko zpívá. Mladé talenty ve dvou kategoriích posuzovala odborná porota, v níž zasedli například zpěváci Bohouš Josef, Linda Finková, Tomáš Savka nebo producent Milan Herman a řada dalších.

 Veronika oslnila

Do letošního ročníku se přihlásilo přes 400 mladých talentů nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa nebo Polska. „Loni jich bylo okolo 140, takže nárůst jsme zaznamenali obrovský. Stovku jsme vyřadili ještě před předkoly. Vybrat sedmdesátku semifinalistů, která zde zazpívala, bylo těžké," podotkla ředitelka soutěže Iveta Nývltová.

Už v pátek dostala všechny doslova do kolen teprve dvanáctiletá Veronika Mertová z Letohradu, která interpretací písně Jennifer Hudson I love you I do suverénně vyhrála mezi sólisty 9 až 14 let. „Jsem moc šťastná a překvapená, protože ve finále bylo hodně dobrých zpěváků," poznamenala bezprostředně po převzetí cen Veronika Mertová. V sále Uffa ji podporovali nejen rodiče, ale také sestra a prarodiče. Velikou radost měl z vítězství dcery tatínek Miloslav Merta. „Vím, že je dcera dobrá i na to, kolik jí je let, ale když to řeknu po pravdě, takový úspěch jsme nečekali," podotkl po finále. Jak ale přiznal, dvanáctiletou Veroniku rodina v jejím zpěvu podporuje, jak to jen jde. „Je to složité, má totiž dva starší sourozence. Sestra Aneta, která je velkým Veroničiným vzorem a právě jí hodně se zpěvem pomáhá, je na konzervatoři, další je zase na vysoké škole. Takže pro nás je to náročné hlavně finančně," konstatoval tatínek Miloslav Merta. Přestože je nositelem známého hudebního příjmení, podle jeho slov Mertovi z Letohradu vyloženě hudební rodinou nejsou. „Každý jsme si tím v mládí prošli, manželka i já, ale nakonec jsme se dali jiným směrem. Uvidíme, jak dopadnou děti," dodal s úsměvem.

Kategorii 15 až 26 let v sobotu dominoval třiadvacetiletý Pavel Špirka z Brna. Ten na pódiu vystoupil se svým kamarádem Františkem Soukupem, který také složil písně Lady a Motýl, s nimiž Špirka soutěžil. „Bez kapely, s níž máme již řadu úspěchů, se pěvecké soutěže sám účastním poprvé, pokud nepočítám ty na základní škole. A vítězství je velice příjemné," podotkl Pavel Špirka, který si mimo jiné odnesl šek na deset tisíc korun a řadu dalších cen. Mladý zpěvák se také přiznal, že se do soutěže přihlásil sám.

Vysoká úroveň

Po skončení soutěže si producent Milan Herman pochvaloval vysokou úroveň účinkujících. „Oproti minulému ročníku je to zase o krok dál. Je to i tím, že se přihlásilo dvakrát tolik zpěváků a zpěvaček. Je tak z čeho vybírat," poznamenal Milan Herman. Podotkl také, že i když je v Česku řada pěveckých soutěží, stále se objevují nové talenty. „Dvanáctiletá Veronika Mertová předvedla opravdu špičkový výkon a Pavel Špirka také vyhrál zaslouženě. Protože k tomu, že dobře zpívá, přidal i performanci a lidi se dobře bavili," dodal producent.

Zdroj: Orlický deník - 24.4.2012 - Triumf mladičké letohradské zpěvačky

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.