Musicweb.cz - 30.6.2012 - Léto plné hvězd rozzáří Prahu i letos

Částečně prodejní výstava se zajímavým hudebním programem, Léto plné hvězd, je již za dveřmi. Prázdninový čas tak budou zpestřovat nejen hračky, výukové kapsáře a společenské hry i pro zdravotně postižené děti, ale také hudba. Na akci vystoupí Kamila Nývltová, Gabriela Gunčíková, Ondřej Ruml, Petr Ševčík a mnozí další.

Výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková nevynechaly ani letošní rok a již posedmnácté připravily výstavu Léto plné hvězd. Jejich ručně vyráběné textilní a dřevěné hračky naleznou svůj prozatímní domov v Praze na Dražického náměstí 10, odkud některé z nich poputují do domova nejednoho dítěte. Výstavní místnost ale poslouží také jako koncertní hala, v níž se vystřídá několik nadějných českých talentů.

Samotná výstava začíná 1. července a potrvá až do 26. srpna. Otevřeno bude denně od 10 do 21 hodin. V létě však proběhne několik unikátních večerů, během nichž se sálem budou linout nejrůznější melodie.

Unikátní hudební večery zahájí vernisáž

Výstava bude oficiálně odstartována 3. července. Vernisáž v 18 hodin zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký a autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Kárníková. V roli moderátora se představí Josef Mladý. Vystoupí také Sabina Laurinová nebo Ondřej Ruml. Přítomnost rovněž potvrdili Lucia Šoralová, Jana Feriová a Petr Kutheil. Avšak jejich přítomnost si bude moci užít jen omezený počet lidí. Vernisáž bude totiž přístupná z kapacitních důvodů pouze jedincům, kteří vlastní pozvánku.

Pozvánky však nebudou třeba pro žádný další večer. A jaký bude letošní ročník Léta plného hvězd?

10. července, 18 hodin - Česko zpívá

Česko zpívá je nekomerční pěvecká soutěž pro talenty ve věku od 9 do 26 let. Účastnit se jí mohou začínající zpěváci a zpěvačky nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa a Polska. Léto plné hvězd pro příchozí nachystá koncert třinácti finalistů. Večer obohatí svou přítomností a zpěvem také zpěvačka Kamila Nývltová, patronka soutěže.

19. července, 18 hodin - Dvojí tvář

Pozvání na Léto plné hvězd přijala také Gabriela Gunčíková, Objev roku 2011, muzikálová Kleopatra a tanečnice pořadu Let's Dance. Gabriela bude nejen povídat o svém debutu Dvojí tvář, ale samozřejmě dojde i na zpěv a závěrečnou autogramiádu.

26. července, 18 hodin - Večer s povídáním a písničkami

Herec, zpěvák, textař a režisér Josef Laufer se výstavy zúčastní vůbec poprvé. Příběhy o jeho životě, práci i budoucnosti budou příjemně doplněny několika hudebními hity, se kterými má Josef co do činění.

31. července, 18 hodin - Miro Šmajda

Ani letošní ročník se neobjede bez slovenského zpěváka Miro Šmajdy, který už jistě patří do inventáře výstavy. A ačkoli v současnosti vystupuje jako Max Jason Mai, do Prahy se opět vrátí všemi milovaný Miro.

2. srpna, 18 hodin - Křížem krážem muzikálem

Nepatříte mezi vlastníky pozvánky na vernisáž? Nemusíte zoufat, protože Kamila Nývltová se v doprovodu Mariána Vojtka objeví na výstavě ještě jednou, aby společně se svým kolegou představila současnou muzikálovou tvorbu.

9. srpna, 18 hodin - Je báječný žít

Devátý srpnový večer bude patřit zpěvačce Haně Křížkové. Stálice muzikálového nebe se na výstavu vrací podruhé. Tentokrát představí také kousky, které vyčaruje z hávu šansonu, swingu a blues.

16. srpna, 18 hodin - Večer s Dualitou

Dalším navrátilcem bude Petr Ševčík. Loni na výstavě vystoupil s kvartetem Flow of Voices. Letos však vydal svou debutovou desku Duality. Večerem budou tedy znít skladby, které na desku Petr vtiskl. Tentokrát bude ale na pódiu stát sám.

23. srpna, 18 hodin - Být či nebýt?

Stejně jako Petr Ševčík i Ondřej Ruml představí skladby debutového alba, které nese název Proměna. Hvězda lyrikálu Kudykam nezapomene ani svou kouzelnou krabičku, se kterou se poprvé vydal do světa v rámci soutěže X-Factor.

Hudební večery budou probíhat pod taktovkou Olgy Černohorské. Všechny koncerty jsou benefiční, a tak výdělek poputuje na dobrou věc. Díky loňskému ročníku byla zafinancována výroba a vytvoření interaktivníhch divadelních představení s aktivním zapojením malých diváků, která hraje agentura Petra Kubce pro děti se zdravotním postižením na území celé republiky.

Zdroj: Musicweb.cz - 30.6.2012 - Léto plné hvězd rozzáří Prahu i letos

Partneři

 

 Generální partneři:

UFFO - Společenské centrum Hotel Patria *** Trutnov

 Významní partneři:

Město TrutnovKrálovéhradecký krajCestovní kancelář ČedokEljetPRO MUSIC
Transport TrutnovMilan HERMAN ManagementTalentida.comUmělecký kovář Zdeněk VítekMixit
Autostyl a.s. TrutnovCMIAS Hradec KrálovéMatcha TeaVinařství Grmolec 

Partneři:

Grévin Muzeum voskových figurín KultStavo - dopravaAutodoprava Volhejn Červený Kostelec GENYVetim ÚpicePizza Expresss Trutnov
HUCR s.r.o.  Kadeřnictví Kamila Vlachová GoldwellPersum PRKlinika Yes VisageBody Wraps
Prague Fear HouseP3K Dental Sebeobrana Praha Fotograf Milan StryjaKorffPetrof
Andělské pralinkyGofretkyForticaPrince of Wellness  

 Mediální partneři:

TV BarrandovČeský rozhlas Hradec KrálovéČeský rozhlas PardubiceNejvětší muzikálový server Musical.cz

Vyhlašovatel a organizátor soutěže: 

Art Presto s.r.o.
© 2011 Humlnet Creative, s.r.o.